W świecie nierzeczywistym, w którym wszystko jest rzeczywiste...
sobota, 27 listopada 2010
Byle do 2011..
 Bo w roku 2011 będą takie wspaniałe książki! Jako że dawno ich nie było, dzisiaj zapowiedzi na nowy, 2011 rok. 
   WYDAWNICTWO MAG
1. "Szaleństwo Aniołów" - Kate Griffin
  Premiera 12 stycznia 2011 roku.
Doktor Johnson miał rację tylko w połowie. W Londynie można znaleźć coś znacznie więcej niż życie. Można tam znaleźć moc, pulsującą w rytmie życia miasta, moc, która czyni z układu starożytnych uliczek znaki runiczne, tętni łoskotem pociągów i autobusów, zmienia swą intensywność zależnie od pory dnia. To nowy rodzaj magii, miejska magia.
Poznajcie Londyn, w którym, magowie jeżdżą Ostatnim Pociągiem, błagają o przysługi Króla Żebraków i interpretują szaloną mądrość Bezdomnej. Poznajcie Londyn, w którym, władające mocą istoty latają z gołębiami, skradają się po kanałach ze szczurami i szukają olśnienia w obłąkanych szeptach niebieskich elektrycznych aniołów.
Poznajcie Londyn Matthew Swifta, gdzie rywalizujący ze 
 sobą czarnoksiężnicy toczą bój o duszę miasta… 

2. "Potomek Kusziela" - Jaqueline Carey 
 Premiera 26 stycznia 2010 roku.
"Chodzą słuchy, że spuścizną Kusziela jest zdolność dostrzegania wad w ludzkiej duszy i udzielania nieczułego miłosierdzia. Czuję to niczym cień na własnej duszy... Nękają mnie wspomnienia krwi, piętnowania i innych okropności, a także dziedzictwo okrucieństwa, które płynie w moich żyłach. Szeptem powtarzam sobie, że postaram się być dobry”. 
Prawdziwi rodzice Imriela de la Courcel to najbardziej nikczemni zdrajcy w dziejach, a jego przybrani rodzice, Fedra i Joscelin, są największymi bohaterami Terre d’Ange. Imriel, uprowadzony, torturowany i sprzedany w niewolę jako mały chłopiec, jest księciem krwi, trzecim z kolei do tronu w kraju rozmiłowanym w pięknie, sztuce i uciechach cielesnych. Na dworze będącym rajem dla intrygantów nie brakuje tych, którzy pragną śmierci młodego księcia – za strachu, że odziedziczył po matce niebezpieczne dary i żądzę władzy. Dręczony przez mroczne pragnienia, dorastający Imriel podziela ich lęki. Osiągnąwszy pełnoletność, udaje się na poszukiwanie mądrości do Tyberium, gdzie wpada w sieć manipulacji i zbrodni. Tam też musi poddać się największej próbie: poznać swoją prawdziwą naturę. 


3. "Definitywnie martwy" - Charlaine Harris
 Premiera 26 stycznia 2011 roku.
Sookie nie posiada zbyt dużej rodziny, ze smutkiem więc przyjęła wiadomość o śmierci jednej z najbliższych krewnych. Dodatkowo, zaskoczyła ją nowina, że kuzynka Hadley, bliska faworyta wampirzej królowej z Nowego Orleanu, również stała się wampirzycą, toteż właściwie... już wcześniej w zasadzie nie żyła. Teraz jednak Hadley umarła śmiercią ostateczną i nieodwracalną, pozostawiwszy w spadku wszystkie swoje dobra właśnie Sookie. Sookie jedzie do wampirzej stolicy odebrać dziedzictwo i natychmiast naraża się na niebezpieczeństwo. Ktoś najwyraźniej nie chce, by zbyt dokładnie drążyła przeszłość kuzynki, a wśród otrzymanych rzeczy najprawdopodobniej znajduje się coś, czego wszyscy szukają. Sookie zatem znów jest w niebezpieczeństwie – tym razem zagrażają jej nie tylko wampiry, lecz także wilkołaki, które widocznie zapomniały, że dziewczynę mianowano przyjaciółką stada. Sookie musi walczyć o życie...
Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.

4. "Objęcia nocy" - Sherrylin Kenyon
Premiera 9 lutego 2011 roku.
Talon był celtyckim wojownikiem, którego przeklęli starożytni bogowie. Po tym, jak zamordowano jego siostrę, Talon, umierając, zawarł pakt z boginią Artemidą. W zamian za możliwość dokonania zemsty na klanie, który go zdradził, oddał duszę i rozpoczął wieczną służbę jako Mroczny Łowca. Przysiągł walczyć z Daimonami i ratować pochwycone przez nie ludzkie dusze. Nigdy nie miał powodu, żeby żałować dokonanego wyboru – dopóki nie spotkał Sunshine Runningwolf. Niekonwencjonalna Sunshine powinna być dla niego idealną kobietą. Była piękna, seksowna i nie szukała stałego związku. Jednakże, im więcej czasu Talon spędzał w jej towarzystwie, tym bardziej tęsknił za marzeniami o miłości i rodzinie – marzeniami, które pochował wieki temu. A miłość do Sunshine okaże się niebezpieczna dla nich obojga – Talon ma nigdy nie zaznać spokoju i szczęścia, ponieważ jego wrogowie nieustannie szukają sposobu, żeby zniszczyć jego i wszystkich mu bliskich… 
 
   Co Was interesuje najbardziej? Ja ciągle zerkam porozumiewawczo na "Objęcia nocy", już nie mogę się doczekać kontynuacji "Rozkoszy nocy". No a poza tym... w sumie wszystko mnie ciekawi, każdą z osobna chciałabym przeczytać. Zastanawiam się ciągle, czy by nie poznać się z Charlaine Harris - dotychczas nie czytałam żadnej powieści autorki, ale mam zamiar, ponieważ coraz bardziej kusi ;)) Zacznę rzecz jasna od pierwszego tomu, ale.. najpierw muszę go mieć! :) 
  Tymczasem wracam do Włoch razem z Annie Hawkes i jej "W krainie oliwek". A Wy co teraz czytacie? Jak mija sobotni wieczór? 
niedziela, 24 października 2010
Już wkrótce, czyli zapowiedzi książkowe na listopad.
  Dużo jest kuszących zapowiedzi, jednakże ja wybrałam te z wydawnictw MAG i Smak Słowa
   
    "Udręka" - Kate Lauren


Seria : Upadli 
Liczba stron : 464
Okładka : Miękka/twarda
Wydawnictwo : MAG
Tłumaczenie : Anna Studniarek
Premiera : 10 listopada 2010

"Akacja" - D. A. Durkham

Liczba stron : 400
Okładka : miękka
Wydawnictwo : MAG 
Tłumaczenie : A. Sylwanowicz
Premiera : 19 listopada 2010

Akacja to porywające dzieło literackiej wyobraźni, która tworzy mityczny świat. To ponadczasowa saga heroizmu i tchórzostwa, zdrady i zemsty, złych czynów i ostatecznego odkupienia. David Durham na nowo wymyślił epicką sagę na miarę naszych czasów, w książce, która zawładnęła sercami czytelników.
Królewskie dzieci rodziny Akaran w przyprawiającej o dreszcz emocji "Akacji" przypominają rodzeństwo z książki C.S.Lewisa: Lew, Czarownica i Stara Szafa. Aliver, następca tronu Znanego Świata, obawia się, że brak mu zadatków na króla. Corrin, jego siostra, jest piękną pozornie płytką lecz mistrzowsko władającą łukiem dziewczyną, Mena, młodsza siostra jest odważna i przebiegła; a Dariel, najmłodszy syn, ma skłoności do oddalania się tam gdzie nie trzeba. Jednakże świat, który dla nich stworzył Durham, jest dużo bardziej ponury, i o wiele bardziej wyrafinowany niż czarująca Narnia Lewisa.
Od początku Akacji, Durham, szanowany historyczny powieściopisarz, udowadnia, że jest mistrzem epopei fantastycznej. W szybkich obrazach przedstawił skorumpowany świat, w którym królewskie dzieci muszą podjąć władzę. Od 22 pokoleń rodzina Akaran przewodniczyła cesarstwu Akacji. I od 22 pokoleń co roku wysyłała transport dzieci niewolników do tajemniczych handlarzy poza granicami „z zapewnioną dyskrecją, swobodnym dysponowaniem dziećmi i gwarancją, że żadne z nich nie wróci nigdy do Akacji”.  

"Cryptonomicon" - N. Stephenson

Liczba stron : 1200
Okładka : twarda
Wydawnictwo : MAG 
Tłumaczenie : W. Próchniewicz
Premiera : 19 listopada 2010
Stephenson prowadzi narrację swojej książki dwutorowo - część akcji rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej, a część współcześnie, w czasach komputerowych hakerów walczących o nieskrępowaną swobodę internetu. 
W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja Waterhouse′a i Jednostki 2702 dowodzonej przez żołnierza piechoty morskiej Bobby′ego Shaftoe: utrzymać Niemców w niewiedzy, że aliancki wywiad złamał legendarną Enigmę, to rodzaj gry, kryptograficznej partii szachów między Waterhouse′em a jego niemieckim odpowiednikiem, tłumaczonej na język akcji wojskowych przez dzielnego Shaftoe i jego żołnierzy. 

"Noc profesora Andersena" - D. Solstag
 

Liczba stron : 112
Okładka : twarda
Wydawnictwo : Smak słowa
Seria : kontynenty
Premiera : listopad 2010

Pål Andersen, 55-letni profesor literatury i zdeklarowany ateista, spędza samotnie Wigilię w swoim mieszkaniu w Oslo. Uważa się za człowieka, który wie, kim jest i zna swoje miejsce w świecie. Ale tej nocy przekonania Andersena zostają wystawione na próbę. Obserwując przez okno budynek naprzeciwko, staje się przypadkowym świadkiem morderstwa: na jego oczach młoda, nieznana mu kobieta zostaje uduszona przez obcego mężczyznę. Profesor Andersen w pierwszym odruchu sięga po telefon, żeby zadzwonić na policję. Z powodów, których nie do końca sobie uświadamia, czuje jednak, że nie może tego zrobić i odkłada słuchawkę. Zamiast zgłosić zajście, zaczyna potajemnie obserwować mordercę. Z czasem coraz bardziej uzależnia się od obserwacji i obserwowanego. Dręczą go wyrzuty sumienia, nie jest w stanie logicznie wyjaśnić swego postępowania, ale zarazem nie umie dokonać innego wyboru. Jest już za późno na zmianę.

 
Pod wpływem tej dziwnej sytuacji życie profesora Andersena traci swój dawny sens, a jego
tożsamość staje pod znakiem zapytania. Kim tak naprawdę jest? Jaką rolę pełni w społeczeństwie? Kim jest na tle czasów, w których żyje? Dwuznaczna fascynacja mordercą przybiera na sile. Gdy zbieg okoliczności pozwala obu mężczyznom, świadkowi i sprawcy, spotkać się w restauracji, ambiwalentna relacja wkracza w nowy etap. Profesor Andersen musi jakoś z tego wybrnąć...

"Dziewczyny z Rijadu" - R. as - Sania

Liczba stron : 280
Okładka : miękka (skrzydełka)
Seria : z przyprawami 
Wydawnictwo : Smak Słowa
Premiera : listopad 2010

"Dziewczyny z Rijadu" ukazały się w 2005, wywołując ogromną sensację w świecie arabskim. W powieści przedstawione zostało życie młodych saudyjskich singielek ze stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadu. Świat sekretów, niedomówień, marzeń i intryg, świat, którego istnienia mało kto się domyślał. Poprzez opowieść snutą na łamach forum internetowego poznajemy losy czterech młodych kobiet: Gamry, Michelle, Sadim i Lamis. Każda z nich ma inną historię, każda na swój sposób musi stawić czoła konserwatywnemu społeczeństwu, sile tradycji i zakazom, zarówno w kwestiach codziennych jak i tych fundamentalnych.
środa, 06 października 2010
Zapowiedź wydawnicza MAG
 Nowa książka Charlaine Harris już 6 października w księgarniach! Mogę nawet zaprezentować fragment powieści ;)


Autor: Charlaine Harris

Tytuł: Martwy jak zimny trup

ISBN: 978-83-7480-182-9

l.stron: 400

okładka: miękka

cena: 32,00


Kolejna powieść o wampirach, autorstwa Charlaine Harris. Na podstawie serii o Sockie Stackhouse powstał serial HBO „Czysta krew”.

Martwy jak zimny trup ukaże się nakładem MAGA 6 października 2010.

Małomiasteczkowa kelnerka Sookie Stackhouse poznała już wiele istot nadnaturalnych, nigdy jednak nie znalazła się tak blisko magii jak teraz. Jej brat, Jason, który w wyniku ugryzienia został zmiennokształtnym, tej nocy po raz pierwszy przemienia się w pumę. Na szczęście transformacja mu się podoba, wbrew obawom Sookie. Dziewczyna nie może jednak odetchnąć z ulgą i przestać się martwić o brata, w okolicy bowiem zaczyna grasować snajper, który strzela do zmiennokształtnych. W dodatku społeczność pumołaków podejrzewa o to właśnie Jasona. Sookie ma czas do następnej pełni księżyca, by odkryć tożsamość snajpera... Chyba że zabójca dopadnie ją pierwszy...


 
Rozdział pierwszy

Wiedziałam, że mój brat zmieni się w pumę, na długo zanim to się stało. Kiedy jechaliśmy do odizolowanej od świata społeczności Hotshot, Jason w milczeniu obserwował zachód słońca. Miał na sobie stare ciuchy, a w ręku trzymał reklamówkę z Wal-Martu, wypełnioną rzeczami, których mógłby potrzebować, takimi jak szczoteczka do zębów czy czysta bielizna. Garbił się w wielkiej kurtce panterce i patrzył prosto przed siebie. Rysy twarzy miał napięte, ponieważ usilnie starał się zapanować zarówno nad strachem, jak i podnieceniem.

 -Włożyłeś do kieszeni komórkę?  spytałam i natychmiast przypomniałam sobie, że już przedtem zadałam mu to samo pytanie.

Jason jednak nie wytknął mi tego, lecz tylko skinął ­głową.

Pora była popołudniowa, lecz pod koniec stycznia zmierzch zapada wcześnie.

Dziś wieczorem księżyc po raz pierwszy w nowym roku wejdzie w fazę pełni.

Kiedy zatrzymałam samochód, brat odwrócił się do mnie i mimo przyćmionego światła dostrzegłam w jego oczach zmianę. Nie były już błękitne, tak jak moje, ale żółtawe. Zmieniły również kształt.

– Moja twarz jest jakaś dziwna – powiedział.

Co oznaczało, że wciąż nie kojarzył faktów.

W zapadającym mroku maleńka osada Hotshot wydawała się cicha i wymarła. Zimny wiatr szalał na pustych polach, a sosny i dęby drżały w jego lodowatych porywach. Zauważyłam tylko jednego człowieka. Stał przed małym domem, tym świeżo otynkowanym. Oczy miał zamknięte, brodatą twarz uniesioną ku ciemniejącemu niebu. Calvin Norris poczekał, aż Jason wysiądzie z mojego starego auta; dopiero wtedy podszedł i pochylił się przy moim oknie. Otworzyłam je.

Złotozielone oczy Calvina były tak zdumiewające, jakimi je zapamiętałam, poza tym mężczyzna kompletnie niczym się nie wyróżniał. Krępy, siwawy, mocnej budowy  wyglądał jak setki innych facetów, których widywałam w barze „U Merlotte’=a”. Tylko te oczy!

– Dobrze się nim zaopiekuję – zapewnił mnie Norris.

Jason stał za nim, odwrócony do mnie =plecami. Powietrze wokół niego wyglądało specyficznie – jakby wibrowało.

W całej tej sprawie Calvin Norris niczym nie zawinił. Nie on ugryzł mojego brata i zmienił go na zawsze.

Calvin był pumołakiem i taki się urodził. To była jego natura.

Zmusiłam się do powiedzenia:

– Dziękuję ci.

– Odwiozę go do domu rano.

– Przywieź go do mnie, bardzo cię proszę. Jego =pikap stoi pod moim domem.

– Świetnie zatem. Dobrej nocy.

Znów zadarł głowę, a ja poczułam, że =cała tutejsza społeczność czeka za drzwiami i oknami, aż odjadę.

Więc odjechałam.

Jason zastukał w moje drzwi o siódmej następnego ranka. Ciągle trzymał reklamówkę z Wal-Martu, ale widziałam, że nic z niej mu się nie przydało. Twarz miał posiniaczoną, ręce podrapane. Nie odezwał się. Na moje pytanie, jak się miewa, popatrzył tylko bez słowa, po czym minął mnie, przeszedł przez salon i ruszył korytarzem. Wszedł do łazienki i zamknął za sobą drzwi stanowczo i głośno. Sekundę później usłyszałam odgłos płynącej wody i westchnęłam ciężko. Chociaż z Hotshot pojechałam do pracy i do domu wróciłam zmęczona około drugiej nad ranem, nie spałam zbyt dużo.


Ah, coraz bardziej kusi mnie ta seria - aż wstyd przyznać, że nie czytałam jeszcze ŻADNEJ książki Harrisa. Ale, jak to mówią - co się odwlecze, to nie uciecze. 


niedziela, 25 lipca 2010
A w sierpniu...
 ... pojawi się pięć książek z wydawnictwa Świat Książki. Chcecie zobaczyć? ;)"Przeminęło z czasem" - Angela Becerra

Mazarine, młoda studentka malarstwa, mieszka samotnie w Dzielnicy Łacińskiej w Paryżu. W jej domu od pokoleń przechowywany jest wielki sekret, który może zmienić rozwój sztuki. Pewnego dnia w życiu dziewczyny pojawia się Cadiz, twórca rewolucyjnego kierunku w malarstwie, mężczyzna, którego Mazarine obdarza bezgraniczną miłością.

Premiera 4 sierpnia 2010 r.

Liczba stron : 400"Księżna i prezydent" - Valery Giscard D'Estaing

Czy ten romans wydarzył się naprawdę? On, prezydent Francji, jest wdowcem i ojcem dwóch dorosłych synów. Ona – księżna Cardiff Patricia – jest młodą, piękną matką synka i córeczki, rozczarowaną małżeństwem z następcą tronu i skłóconą z rodziną królewską. Oboje czują się samotni i pragną głębokiego uczucia. Ale jak spotykać się w tajemnicy, gdy wokół ochroniarze i paparazzi? Gdy mąż Patricii oficjalnie ogłasza separację, księżna postanawia zamieszkać w Paryżu…

Premiera 11 sierpnia 2010 r.

Liczba stron : 224


"Powolna śmierć Luciany B." - Guillermo Martinez

Luciana, maszynistka znanego autora kryminałów, Klostera, oskarża swojego chlebodawcę o molestowanie seksualne. Dziesięć lat później ta sama kobieta, zrozpaczona i przerażona, zwraca się do przyjaciela z prośbą o pomoc. Opowiada mu o serii tragicznych śmierci swoich najbliższych: rodziców, brata i narzeczonego. Uważa, że jest to precyzyjnie obmyślona zemsta Klostera. Przyjaciel stara się rozwiązać zagadkę.

Premiera 11 sierpnia 2010 r.

Liczba stron : 208


"Ostatni raz" - Anna Gavalda

Ciepła, optymistyczna powieść psychologiczno-obyczajowa: wielka pochwała radości życia i siły, jaką może dawać miłość i oparcie w rodzeństwie. Powściągliwy Simon, mądra Lola i szalona Garance uciekają z wesela kuzyna, by spotkać się z Vincentem, czwartym z rodzeństwa. Po raz pierwszy od dawna są sami, bez dzieci i akuratnej, irytującej bratowej. Te chwile, pełne wspomnień i beztroskich przekomarzań, wyrwane dorosłej codzienności, dadzą im siłę, by stawić czoło własnym kłopotom… Lekki humor i doskonałe dialogi.

Premiera 25 sierpnia 2010 r.

Liczba stron : 120


"Mechanizm serca" - Mathias Malzieu

W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874 r., w Edynburgu rodzi się Jack. Chłopiec ma zamarznięte serce. By przeżył, ekscentryczna doktor Madeleine wszczepia mu mechanizm zegara z kukułką. Jackowi nie wolno się tylko zakochać, bo wówczas jego serce pęknie na zawsze. Ale nie da się żyć bez miłości… Delikatnie zabawna, imponująca wyobraźnią, mądra i czuła bajka – nie bajka o wielkich uczuciach, nietolerancji, zazdrości i psikusach losu, na które czasem pomaga… koktajl z łez.

Premiera 25 sierpnia 2010 r.

Liczba stron : 168

 

 Chciałabym poznać Wasze zdanie - która z wymienionych przeze mnie książek najbardziej Was interesuje? :)


niedziela, 24 stycznia 2010
Zapowiedzi lutowe =)
   Troszkę noworocznych zapowiedzi czas pokazać :

Michael Grant: ''GONE: Faza druga: Głód''

Seria: GONE: Zniknęli

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Tytuł oryginału: Hunger. GONE series

Data wydania: luty 2010

ISBN: 978-83-76-86-008-4

Oprawa miękka, 650 str.,

Cena 34,90 zł

Drugi z zapowiedzianego na sześć tomów cyklu Michaela Granta, kontynuacja bestsellerowego GONE, odważna wizja świata po (ograniczonej do jednego miasta) Apokalipsie.

Po trzech miesiącach sytuacja w ETAPIE wygląda jeszcze gorzej niż na początku. Resztki radości z powodu zniknięcia dorosłych rozwiały się jak dym – absolutna wolność przemieniła się w absolutny koszmar. Wśród zdesperowanych dzieciaków narasta agresja. Silni i słabi. Obdarzeni mocą i ci, którzy pozostali „normalni” – dwa zwalczające się obozy. Dostępny dla wszystkich alkohol nakręca spiralę gniewu i strachu. Kończy się żywność, nawet McDonalds nie ma już zapasów… Nadchodzi pora GŁÓDU.

Ale głód to coś więcej niż potrzeba fizyczna. Istnieją różne rodzaje pragnienia. Sam Temple, opiekun Perdido Beach musi zmagać się nie tylko z przyziemnymi problemami ciała. Coraz więcej dzieci zyskuje nadnaturalne moce, coraz więcej zwierząt ulega mutacjom… Z dnia na dzień ETAP staje się coraz bardziej nieprzyjaznym miejscem. Coś przejmuje kontrolę nad kolejnymi mieszkańcami strefy, coś pożera ich umysły. Również zamieszkująca kopalnię Ciemność odczuwa rozdzierający głód. I za wszelką cenę pragnie go zaspokoić!


 James M. Cain : ''Listonosz zawsze dzwoni dwa razy''

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-175-3
Tytuł oryginału: The Postman Rings Twice
Data wydania: 04.02.2010
Format: 145mm x 205mm
Liczba stron: 200
Frank Chambers, włóczęga z więzienną przeszłością, zatrudnia się w przydrożnym barze. Właścicielem gospody jest grecki imigrant Papadakis. Z młodą żoną Corą dzieli go nie tylko znaczna różnica wieku, ale również temperament i sposób rozumienia świata. Cora początkowo ignoruje nowego lokatora, wkrótce jednak nawiązują namiętny romans. Postanawiają zamordować Papadakisa, aby po jego śmierci związać się na stałe. Pierwszy zamach kończy się niepowodzeniem, zaś Chambers nieoczekiwanie wzięty zostaje za wybawiciela poranionego męża. Zdesperowani kochankowie postanawiają podjąć kolejną próbę...

Kate Mosse : ''Zimowe zjawy''

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-333-7
Tytuł oryginału: The Winter Ghosts
Data wydania: 09.02.2010
Format: 147mm x 208mm
Liczba stron: 240

W szoku powypadkowym brnie przez leśną gęstwinę i znajduje schronienie w odciętej od świata wiosce. Tam spotyka Fabrissę, prześliczną młodą kobietę, która podobnie jak on opłakuje stracone pokolenie. Pewnego wieczoru Fabrissa i Freddie opowiadają sobie nawzajem własne dzieje. I jeszcze zanim nadejdzie świt, Freddie przekona się, że dzierży w ręku klucz do rozdzierającej serce tajemnicy...

Ta miejscami zachwycająca, wzruszająca, a czasem również budząca grozę powieść jest historią życia naznaczonego przez wojnę, przeistoczonego przez odwagę i zbawionego przez miłość.

   Na co macie chrapkę ? ;)

środa, 14 października 2009
Zapowiedzi na listopad - fantasy
 Tym razem coś z fantastyki ;)
 
 Canavan Trudi - "Ostatnia z Dzikich"

Wydawnictwo: Galeria Książki
Tytuł oryginału: Last of the Wilds
Data wydania: 12 listopada 2009
Oprawa: miękka
Rok wydania oryginału: 2006
Tom cyklu: 2

Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki te koszmary nie odejdą, ale jedyny człowiek, któremu ufa i którego mogłaby prosić o pomoc, zniknął. Tkacz Snów Leiard, wciąż usiłując jakoś uporządkować coraz wyraźniejsze wspomnienia dawno zmarłego Mirara, ucieka w góry w towarzystwie Emerahl, być może ostaniej z Dzikich. Choć sama nie jest Tkaczem Snów, Emerahl dysponuje wielką mocą i pomaga Leiardowi w zrozumieniu tej niezwykłej plątaniny pamięci. To, co odkryją, zmieni jego życie na zawsze. A daleko na południu Pentadrianie liżą rany i próbują wybrać nowego przywódcę. Wydaje się, że pokój musi jeszcze zaczekać.

 Harris Charlaine - ''U martwych w Dallas''

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 12 listopada 2009
Rok wydania oryginału: 2005
Tom cyklu: 2
Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona (Stephen Moyer). Niestety, seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę.

Weeks Brent - "Droga Cienia"

Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: The Way of Shadows
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Data wydania: 12 listopada 2009
ISBN: 978-83-7480-150-8
Oprawa: miękka
Format: 135×205mm
Liczba stron: 600
Tom cyklu: 1
Dla Durzo Blinta zabijanie to sztuka, a w tym mieście on jest największym artystą. Dla Merkuriusza przetrwanie nie jest rzeczą pewną. Nie ma żadnej gwarancji przeżycia. Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył się szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko. Na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta. Jednak żeby zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz musi odrzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość. Jako Kylar Stern musi nauczyć się poruszać w świecie zabójców – w świecie niebezpiecznych polityków i dziwnej magii. I musi rozwijać talent do zabijania.

poniedziałek, 05 października 2009
Zapowiedzi ciąg dalszy
Tym razem z wyd. W.A.B ;)

 Eileen Chang : ''Czerwona róża, biała róża''

termin wydania: 7 października 2009
wydanie: I
tytuł oryginału: Qing cheng zhi lian
przekład: Katarzyna Kulpa
gatunek: opowiadania
oprawa: twarda z obwolutą
format: 13,5 x 20,5 cm
ISBN 978-83-7414-685-2
Szanghaj burzliwych lat 40. i 50. minionego wieku. Poszarpany, dziurawy świat. Społeczeństwo wykrwawione wojnami. Upadek tradycji. Rozkład więzi. Oficjalny akt ślubu zawieszony na ścianie to jedynie ozdoba domu Dunfeng i pana Mi. W rzeczywistości Dunfeng nie ma żalu do męża odwiedzającego swoją pierwszą żonę. Małżeństwo, zaaranżowane przez matkę pana Zhenhao, z pewnością nie należy do udanych. Zhenhao swoje schadzki w domu publicznym uznaje nie tyle za zdradę nudnej żony, co za odwet na kochance i dawnej miłości. Państwo Lou to z całą pewnością niedobrana para. On tylko wśród obcych odgrywa rolę troskliwego męża. Ona zaś nie ma nawet zamiaru stwarzać pozorów przykładnego małżeństwa i wciąż poniża pana Lou w towarzystwie. Napięta sytuacja nie najlepiej wróży związkowi ich syna... W swoich opowiadaniach Chang ukazuje przede wszystkim skomplikowaną naturę kobiet – czerwonych i białych róż – zarówno tych wyrachowanych, mściwych, fascynujących, jak i tych cichych, przykładnych, które tylko z pozoru wydają się pogodzone z własnym losem.

Bartłomiej Rychter : ''Złoty wilk''

termin wydania: 7 października 2009
wydanie: I
gatunek: powieść
oprawa: miękka ze skrzydełkami
format: 12,3 x 19,5 cm
ISBN 978-83-7414-683-8
Dobiega końca wiek XIX. W Sanoku, miasteczku zagubionym pośród gór i lasów monarchii austro-węgierskiej, dokonano przerażającego odkrycia: pod klasztornym murem zostaje znalezione ciało rajcy miejskiego. Ślady wilczych kłów na rozerwanym gardle urzędnika świadczą, że padł ofiarą dzikiego zwierzęcia, jednak odciski ludzkich dłoni na nadgarstkach denata potwierdzają inną hipotezę. Kto zabił? Złoty wilk, nowa powieść Bartłomieja Rychtera, autora Kursu do Genewy, to klasyczny thriller. Bohaterowie powieści – sfrustrowani austriaccy urzędnicy skazani na wygnanie na głęboką galicyjską prowincję, polscy i żydowscy mieszczanie, rusińscy chłopi – są przedstawicielami swoich kultur, które pisarz odmalowuje z charakterystyczną dla siebie swadą, a zarazem reprezentują rozmaite punkty widzenia. Przechadzają się wąskimi uliczkami Sanoka i o dokonujących się pod ich nosem zbrodniach mają własne zdanie. Kto z nich ma rację?

Henning Mankell : '"Chińczyk''

termin wydania: 11 listopada 2009
wydanie: I
gatunek: powieść
tytuł oryginału: Kinesen
przekład: Ewa Wojciechowska
oprawa: twarda z obwolutą
format: 12,5 x 19,5 cm
ISBN 978-83-7414-661-6
Henning Mankell w swoich powieściach kryminalnych nie ogranicza się do anatomii zbrodni; zabiera również głos w dyskusjach na poważne tematy polityczne i społeczne. Taka też jest jego najnowsza, bardzo głośna książka – Chińczyk. W 2006 roku w szwedzkiej wiosce zostało brutalnie zamordowanych osiemnaście osób, sami starzy ludzie i jeden mały chłopiec. Zarżnięto też wszystkie zwierzęta gospodarskie, psy, koty, a nawet papugę. Sędzia Brigitta Roslin, spokrewniona z dwiema ofiarami, prowadząc prywatne śledztwo, przypadkowo wpada na trop Chińczyka, który może być odpowiedzialny za masakrę. Ten ślad prowadzi ją do Chin. Tam Roślin poznaje rodzeństwo, które symbolizuje wewnętrzne rozdarcie tego kraju: komunistkę Hong Qui, która pomaga jej w śledztwie, i jej brata Ya Ru, reprezentującego frakcję „kapitalistyczną”, dążącą do stworzenia z Chin światowego mocarstwa. Bohaterka trafia również do Afryki, gdzie kwitnie handel chińskimi niewolnikami. Afrykańskie sawanny skrywają wiele ofiar bezlitosnych mordów… Chińczyk jest międzynarodowym bestsellerem. Prawa do przekładu zakupiło kilkunastu wydawców.

Vivianne Moore : ''Ludzie wiatru''

termin wydania: 11 listopada 2009 r.
wydanie: I
tytuł oryginału: Le peuple du vent
przekład: Justyna Sozańska
gatunek: powieść
oprawa: twarda z obwolutą
format: 4,2 x 20,2 cm
liczba stron: 316
ISBN oprawa miękka
ISBN 978-83-7414-663-0 oprawa twarda
I część sagi Rycerze Sycylii
Ludzie wiatru to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi o przygodach Normanów z Sycylii i zarazem pierwsza przetłumaczona na język polski książka znakomitej francuskiej pisarki. Jest rok 1155. Do wznoszącego się nad morzem warownego zamku Pirou w Normandii przybywają dwaj podróżni, osiemnastoletni Tankred i jego opiekun, mistrz Hugo z Tarsu. Nie jest to najlepszy czas na odwiedziny. W zamku od kilku miesięcy panuje żałoba po tajemniczej śmierci jedynego syna pana Pirou. W dodatku właśnie przyjechała z rodziną ciężko chora siostra Serlona. Wszystko wskazuje na to, że i ona wkrótce umrze.
Ciężka atmosfera bynajmniej nie przeszkadza młodzieży, która jeździ konno, ćwiczy się w fechtunku i romansuje. Tankred zakochuje się w butnej, niepokornej córce barona. Tymczasem zaczynają się dziać straszne rzeczy. Ktoś pragnie odebrać życie panu Pirou, w przyzamkowej fosie zdychają ryby, a pan Epine ginie przeszyty płonącymi strzałami… Mistrz Hugo z Tarsu próbuje rozwikłać zagadkę tych dziwnych wydarzeń. A młody Tankred postanawia dowiedzieć się wreszcie czegoś więcej o swojej przeszłości.
Pełen zakamarków średniowieczny zamek, skrywane tajemnice, niebezpieczne namiętności, żądza władzy… A to wszystko na tle wiernie oddanych realiów epoki.

Elfriede Jelinek :''Dzieci umarłych''

termin wydania: 25 listopada 2009
wydanie: I
tytuł oryginału: Die Kinder der Toten
przekład: Agnieszka Kowaluk
gatunek: powieść
oprawa: miękka ze skrzydełkami
format: 12,5 x 19,5 cm
ISBN 978-83-7414-672-2

Dzieci umarłych pokazują nieznane dotychczas w Polsce oblicze pisarki jako wielkiej moralistki, tej, która zmusza do niemal psychoanalitycznej pracy nad historią. Powieść ukazuje wyparte aspekty austriackiej przeszłości i zadaje pytanie o odpowiedzialność za faszyzm, za udział w ludobójstwie.
W krajobrazie pięknej styryjskiej prowincji, w sielskim alpejskim pensjonacie, trudno dostrzec jakikolwiek ślad zbrodni. Jednak historia powróci w przerażających okolicznościach, bo prawdy nie zdołają ukryć ani ziemia, ani czas. Raz popełnione morderstwo krąży w krwiobiegu świata. Duchy umarłych są stale obecne pośród żywych, nawet jeśli ci ostatni zdają się tego nie dostrzegać. Austria okazuje się w tej perspektywie wielkim cmentarzem, domem umarłych, krajem, który nigdy nie uporał się z nazistowską przeszłością, również dziś pełnym nieodpowiedzialnych szaleńców, niemających poszanowania dla różnych form życia.
Jelinek w mistrzowski sposób porusza temat obecny stale w twórczości innych wybitnych współczesnych austriackich autorów: Martin Pollacka, Roberta Menassego, Roberta Schindla, Josepha Haslingera. To oni piszą w imieniu wszystkich wymordowanych, a także ich dzieci, tytułowych dzieci umarłych, tych, którzy nie mogą już dać świadectwa.
Jedna z najważniejszych powieści Jelinek.
czwartek, 01 października 2009
Zapowiedzi ...
.... na październik. Wszystko to wyd. Prószyński i s-ka.

Grażyna Bełza : ''Przecudna''
 
  Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7648-242-2
Data wydania: 01.10.2009
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 192
Anastazja - córka klepiącej biedę, porzuconej przez męża bibliotekarki, ledwo wiąże koniec z końcem po wyjeździe na studia. Mając dość liczenia każdego grosza, postanawia zostać luksusową prostytutką. Przychodzi jej to bez trudu – ma wygląd anioła i do tego zna cztery języki. Pewnego dnia jeden z klientów proponuje jej udział w przekręcie...

Sarah Waters : ''Ktoś we mnie''

ISBN: 978-83-7648-247-7
Tytuł oryginału: The Little Stranger
Data wydania: 06.10.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 464
Lata powojenne, Anglia. Czterdziestoletni doktor Faraday trafia do podupadłej posiadłości, będącej od paru stuleci własnością Ayresów, zubożałej rodziny ziemiańskiej. Dwór, dawniej piękny i okazały, popada w ruinę. Park i ogrody zarosły chwastami, a wskazówki zegara znieruchomiały na godzinie za dwadzieścia dziewiąta. Zdziwaczała pani Ayres, jej niezależna córka i ambitny, zagubiony syn, który nigdy nie doszedł do siebie po katastrofie samolotowej, bezskutecznie próbują iść z duchem czasu.
Mijają dni i dom Ayresów staje się tłem mrocznych, niepokojących zdarzeń. Faraday nie wie, że los rodziny, której usiłuje przyjść z pomocą, nieodłącznie splecie się z jego własnym. Czy zdoła zapobiec tragedii?
Mistrzyni fabuły przygotowała dla nas kolejną niespodziankę. Jedno jest pewne: nie będziemy rozczarowani.

Tom Holt :''Przenośne drzwi''

ISBN: 978-83-7648-250-7
Tytuł oryginału: Portable Door
Data wydania: 06.10.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 320
Start w nowej pracy jest zawsze stresujący (zwłaszcza kiedy tak naprawdę jej nie chcesz). Gdy Paul Carpenter przychodzi do biura J.W. Wells & Co i od razu czuje się znudzony (jedynie nowa atrakcyjna koleżanka przyciąga jego uwagę), nawet nie ma pojęcia, w jakie wpadł tarapaty. Wkrótce odkrywa, że zarząd, który wypłacać mu będzie pensję, jest w rzeczywistości przykrywką dla niezwykle osobliwej „lewej” organizacji. Paul widzi, że dookoła dziwnie się dzieje, a w sobie (o zgrozo!) odkrywa niepokojące pokłady czarodziejskich talentów. Znajduje też tytułowe drzwi, pozornie zwykłe drzwi biurowe...
Nasz bohater odnosi wrażenie, że jego szefowie większość czasu spędzają poza biurem z... czarodziejkami. Ale oczywiście się myli! Panowie spędzają czas... z goblinami! W dodatku wszystko wskazuje na to, iż szefowie potrafią czytać w myślach Paula, a różne przedmioty ot tak, po prostu pojawiają się i znikają.

Olga Rudnicka : ''Zacisze 13''

ISBN: 978-83-7648-243-9
Data wydania: 06.10.2009
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 256
Czarna komedia z wątkiem kryminalnym.
Marta i jej przyjaciółka Aneta znajdują dwa trupy i z różnych powodów zamiast zgłosić sprawę na policję… ukrywają je w piwnicy. Mają z tym trochę kłopotu – po piętach depczą im przestępcy, którzy szukają ukrytego przed laty cennego łupu, policja, tajemniczy przystojny mężczyzna, były mąż Marty i szalona staruszka.
Druga część „Zacisza 13” ukaże się wiosną 2010 roku.

 Jeffery Deaver ; ''Porzucone ofiary''

ISBN: 978-83-7648-249-1
Tytuł oryginału: Bodies Left Behind
Data wydania: 06.10.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 320
Nocne połączenie z numerem alarmowym 911 zostaje nagle przerwane. Policjantka Brynn McKenzie, choć już po służbie, jedzie do Lake Mondac, by zbadać sprawę. Czy była to pomyłka, czy też próba doniesienia o przestępstwie?
Brynn odkrywa na miejscu makabryczną zbrodnię i ucieka do lasu, by ratować własne życie. W ślad za nią ruszają bezwzględni przestępcy. Wkrótce okazuje się, że policjantka nie jest jedyną ofiarą pościgu...Zniknięcie Brynn alarmuje jej rodzinę. Mąż na własną rękę rozpoczyna poszukiwania, starania podejmują też miejscowe władze...

Joanne Harris : ''Śpij kochanie śpij''

ISBN: 978-83-7648-252-1
Tytuł oryginału: Sleep, Pale Sister
Data wydania: 13.10.2009
Format: 130mm x 185mm
Liczba stron: 400
Mroczna, gotycka powieść, która wciąga nas w grzeszny światek londyńskich artystów epoki wiktoriańskiej.
Henry Chester szuka modelki doskonałej. Znajduje ją w osobie młodziutkiej Effie i postanawia poślubić. Osiem lat później Effie – kobieta o urodzie dziecka oraz statecznym, zrównoważonym sposobie bycia – wydaje się żoną idealną. Pozory mylą. W jej duszy budzą się tajemne moce.
Uwikłana w romans z bogatym lekkoduchem Effie poznaje nowy, nieznany świat, gdzie rządzą szantaż, intryga oraz… rajfurka, która przed dziesięciu laty straciła jedyną córkę. Dziewczynka padła ofiarą morderstwa w dzień cotygodniowej wizyty Henry’ego Chestera.
Czy przyjaźń między dwiema kobietami ujawni groźną tajemnicę Henry’ego? Czy przeszłość odciśnie swoje piętno na przyszłości? Czy dokona się zemsta?

Jodi Picoult : ''Karuzela uczuć''

ISBN: 978-83-7648-256-9
Tytuł oryginału: The Pact
Data wydania: 20.10.2009
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 512
Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin.
Przez osiemnaście lat rodziny Harte`ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski; Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala. O tym, czy to było samobójstwo czy morderstwo, ma zdecydować sąd, ale nic nie przywróci dawnej przyjaźni między rodzicami obojga nastolatków. 
1 , 2
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
O autorze
Zakładki:
Darmowe liczniki
CANDY
Dla czytelników
Dobra księgarnia
E-mail
Poziomki zimą - moje candy
fantasybook
Przeczytane
Wydawnictwa, z którymi współpracuję
Zaglądam...